| Cataa_Catalina_1994 a întrebat:

Se merita sa cumpar un S4 resigilat sau nu? Si mai exact, cum este un telefon resigilat? Sunt sanse sa il gasesc virusat etc?

Răspuns Câştigător
| NetworkMaster02 a răspuns:

Telefon resigilat inseamna ca a fost trimis inapoi, dar nu se spune si motivul. eu spun ca nu se merita sa-l cumperi pentru ca nu stii de ce surprize neplacute poti avea parte.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un telefon resigilat este un telefon returnat. Ca sa fiu mai explicit, este un telefon cumparat de o persoana si fiind nemultumita de telefon ( indiferent care este problema ) a dat telefonul pentru retur primind banii inapoi.

Produsele resigilate sunt folosite, poate vin cu mici zgarieturi pe suprafete, dar nu alte probleme tehnice. Cat despre virus... Nu se pune problema.

Ele se dau la alt pret pentru ca sigiliul de pe cutie a fost rupt. Odata rupt nu se mai numeste "sigilat" sau "nefolosit".

Da, merita sa iei resigilat.

| Iulian_Costyn_1997 a răspuns:

Resigilat inseamna returnat. Si eu te sfatuiesc sa nu il cumperi. poate avea unele probleme.