| Comi2001 a întrebat:

Se merita sa dai bani pe telefonul Samsung galaxy ch@t 357?(350lei pe telefonultau.eu) vreau argumente pro si contra.

4 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
S-ar putea sa fie un telefon bun, dar eu nu ti-l recomand...
In primul rand, daca vrei un telefon entry-entry level, acela ar trebui sa fie un Nokia. Adica poate ai auzit ca la telefoanele mai scumpe Nokia era praf in ultimii ani(acum si-a revenit), si da - este adevarat. Dar la telefoane entry nu le poti compara. Nokia s-a dus jos ca nu avea telefoanele high-end cu android, ci symbian... dar nu exista multe entryuri de la Samsung sau ceva de genu care sa aiba android ...deasta trebuie sa te bazezi pe rezistenta celor de la noika.
Eu iti recomand NokiaAsha302 - este la acelasi pret, daca nu mai ieftin.

Avantaje 302:
Greutate (este mai greu, dar Samsungul este chiar prea usor, iar cateva grame in plus ii dau un grip mai bun)
Memorie interna - 100MB vs 34MB
RAM -128MB
Viteza Internet - 14. 4Mbps
WLAN - b/g/n vs b/g - Stai pe WiFi cu net mai rapid
Camera - 3. 15MP vs 2MP
Inregistrare Video - VGA vs QVGA
CPU - 1Ghz vs 208Mhz
Baterie - 1320mAh vs 1000mAh
OS - Symbian vs Propriu

S-ar putea ca din specificatii sa nu para o diferenta atat de mare, dar eu cel putin as simti-o.
Plus... daca ai sansa sa iti iei un telefon..catusi de putin mai bun - de ce sa nu faci asta?

Sper ca te-am putut ajuta; Succes!

| Comi2001 explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Samsung ch@T 357(costa intre 250 si 300 pe culoarea al si Nokia asa 302(costa intre 400 si 450lei) intr-adevar daca erau la acelasi pret mil luam asa mai dau 50 lei si imi iau mini2

| Dexionica01 a răspuns:

Telefonul este destul de bunicel pentru pret si placut la atingere. L-am avut 2 luni dar l-am spart si l-am vandut pe okazii, in rest mi-a placut. 8/10 per total, mie mi-a placut. Funda puppy dog eyes?

| Comi2001 explică (pentru Dexionica01):

Pozele iesiau bune? Netul avea ceva viteza?