| geany550 a întrebat:

Se merita sa ma mut de pe Vodafone pe digi avand in vedere ca este mai ieftin si am internet mai mult?

6 răspunsuri:
| Saveluc a răspuns:

Tu ti-ai dar raspuns corect. Da, se merita. eu sunt la DIGI Mobil RCS RDS, Eu am m-am mutat de la COSMOTE de la doua zile de lansare a Telekom

| raresandrey a răspuns:

Da, merită spun eu, insă, atentie, dacă nu locuiesti intr-un oras oarecare a-r fi el, mai greu cu semnalul in zonele extraperiferice, oricum a-r fi activezi roaming

| Cristian_Florin_1997_cJrE a răspuns:

Nu o sa prinzi semnal bun peste tot.

| Evolution a răspuns:

Eu m-am mutat in februarie de la Vodafone pe digi (la Vodafone am stat 4 ani) si nu pot spune ca am facut o alegere buna dar nici una proasta.

La digi mobil am abonamentul ala optim nelimitat, faza e ca ai grija la astia ca te duc cu zaharelul, nu ai deloc sms, iti ia 0, 01 pe sms in orice retea din Romania (deci 100 de sms'uri= 1 euro), ai nelimtat in tara si in unele numere din strainatate (parintii mei sunt in strainatate in Germania si de aia am ales sa ma mut), semnalul nu e unul favorabil, pica in unele locuri, dar eu stau in oras deci la mine e stabil, poti sa te pui pe roaming national si ai tot nelimitat doar ca nu ai net.
Ai 5 gb de net dar vitezele sunt varza la net, trebuie sa prinzi din reteaua lor ca sa ai netul cat de cat ok.

Daca vrei sa treci de la Vodafone pe digi doar ca sa ai net mai mult, crede'ma ca faci o greseala.
Daca ai prieteni in strainatate si vorbesti mult la telefon (fara sa trimiti sms'uri) atunci se merita.
Acuma na, citeste cu atentie ofertele lor, fa o comparatie.
La inceput am vrut sa renunt si mi-am blestemat zilele si dupa o cearta cu ei am rezolvat.

| FallenxAngel a răspuns:

Eu m-am mutat si singura problema ar fi ca nu ai mesaje in alte retele, insa costul suplimentar la mesaj e minuscul. Merita

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Este greșit sa spui "se merita". Pur si simplu " merită".
Și da, merită.