| Cosmin3926 a întrebat:

Se merită să-mi iau de pe acum un telefon cu 5G avand in vedere ca nu s-a lansat inca in România? Vor apărea curand rețele 5G in țară?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Eu as astepta pana la anul.
Sau macar pana la finalul verii.
Si eu ma apropii de punctul in care TREBUIE sa-mi schimb telefonul, insa sper sa ma mai tina anul acesta.

Nu atat pentru 5G, cat pentru telefoane in sine, oferta de pana acum e limitata, astept OnePlus 8T Pro si un nou Asus ROG (nu ma joc, dar vad ca pluseaza baietii la baterie)

| AlexMh a răspuns:

Cine ti-a spus ca nu s-a lansat in Romania? E lansat 5G de ceva timp. la Digi de ex ai urmatoarele orase: Craiova, Timisoara, Oradea, Cluj-Napoca, Sibiu, Brasov, Poiana Brasov, Predeal, Busteni, Sinaia, Bucuresti, Iasi, Mamaia, Constanta. Iar la ceilalti operatori gasesti tot la ei pe site. Da merita sa iei normal. De ce sa schimbi telefonul in 1 an de zile, nu mai bine iei ceva bun de pe acum? Stima!