| Bucur_Emil_1997 a întrebat:

Se merita Windows Phone 8? Eu am un telefon cu android acum!
* Funda *

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Si eu am avut un telefon cu android in ultimii 2 ani dar vreau sa imi iau unul cu windows. telefoanele cu windows merg foarte bine, am vazut multe reviwuri pe net si mai toata lumea spune ca merg impecabil dar marketul nu are foarte multe apllicatii(totusi incepe sa creasca foarte mult deoarece wp8 castiga teren si mai multi developeri incep sa creeze aplicatii si pentru windows) oricum aplicatiile si multe jocuri foarte populare sunt acolo ( http://www.windowsphone.com/ro-ro/store ). Totusi inainte sa iti cumperi unul ar fi mai bine sa umbli cat de putin pe unul sa fii sigur ca iti place interfata pentru ca este categorizata de multa lume ca fiind "hate it or love it". mie personal mi-a placut mult, nu stateam mult sa caut ce voiam totul era unde ma asteptam sa fie.In concluzie: eu personal iti recomand wp8 dar inainte sa iti cumperi unul, fii sigur ca iti place

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ramai pe android. Sfatul meu.

| AlexL28 a răspuns:

Da, eu zic ca se merita, am cativa prieteni care au telefoane cu wp si e foarte bun, e frumos, se misca perfect si e usor de utilizat, daca iti iei insa un wp uita-te sa aiba versiunea 8.1 sau macar un upgrade programat fiindca 8.1 e mult mai bun ca 8 si mai customizabil, bafta

| bogboy101 a răspuns (pentru AlexL28):

Nici nu a aparut 8.1tongue am si eu 3 lumia si dc nu mi-a aparut? nu mai vbi in nestiinta.si da se merita merge mult mai bine decat un android ca un ios.

| sebiseb a răspuns (pentru AlexL28):

Wp 8.1 a aparut deocamdata doar pentru developeri ca o varianta beta asa ca nu se pot cumpara telefoane cu wp 8.1 pentru inca nu a aparut.Se poate pune manual dar pierzi garantia si nu se merita pentru ca probabil va fi disponibil pentru toti utilizatorii in urmatoarele luni.

| AlexL28 a răspuns (pentru bogboy101):

Nu am zis sa ia telefonul acum, m-am referit la momentul cand il va lua, fiindca Nokia a lansat 3 telefoane cu 8.1 implicit si vor fi disponibile in iunie probabil

| bogboy101 a răspuns (pentru sebiseb):

Da stiu am vrut sadai 19 $ parca sa ii cumpar.

| sebiseb a răspuns (pentru AlexL28):

Update-ul la windows 8.1 va fi valabil pentru toate device-urile care au acum windows 8 din cate stiu eu asa ca nu prea conteaza

| AlexL28 a răspuns (pentru sebiseb):

Ar fi frumos sa fie asa, tinand cont ca doar HTC, Nokia si Samsung au telefoane WP(din cate stiu eu) nici nu ar fi asa greu, pe cand la Android e un haos total si de multe ori nici nu e reusit upgrade-ul

| ShockWaver a răspuns:

Mai bine Android sau iOs.Rămâi la Telefonu' ăsta sau ia-ți altu cu Android.