| Aleexandruu a întrebat:

Se poate face conferință în rețeaua digi? Am optiunea optim nelimitat 5. se fac costuri suplimentare?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu are un asemenea serviciu decat pentru business. Se poate si la persoane fizice dar numai de pe telefon fix care are si tasta "Flash".
D. Conferinta (Conference, COF)

Numarul de participanti la conferinta, este de 3.

Pasii ce trebuiesc facuti pentru a realiza o conferinta in 3, sunt:

1. abonatul A suna la B
2. abonatul A face hookflash (apasa pe tasta flash sau apasa scurt pe furca)
3. dupa hookflash va veni tonul, iar abonatul B este pus in asteptare
4. abonatul A suna la C
5. abonatul A face hookflash
6. dupa hookflash va veni tonul, iar abonatul C este pus in asteptare
7. abonatul A va apasa tasta 3
8. in acest moment, conferinta in 3 (A cu B si cu C), este activata

Pentru a scoate un interlocutor din conferinta, se procedeaza in felul urmator:

1. abonatul A, in timpul conferintei, face hookflash
2. dupa hookflash va veni tonul, abonatii B si C vor fi pusi in asteptare
3. abonatul A va apasa tasta 2
4. abonatul A va intra in convorbire cu abonatul B

Se repeta pasii 2, 3 si 4, pana cand se ajunge in convorbire cu abonatul pe care doriti sa-l scoateti din conferinta (B sau C).

5. abonatul A va apasa tasta 1, iar apelul activ va fi intrerupt. Apelul cu cel de-al doilea abonat, devine automat activ.
Avand nelimitat nu faci costuri suplimentare.