| casper20 a întrebat:

Se poate intampla ca cineva sa intre pe WhatsApp si sa nu se schimbe ora ultimului act?
Adică mesajul îmi apare citit dar ora ultimului act este cu mult in urmă.

4 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

Apare ca notificare și poate da pe notificare văzut, apoi dacă răspunde tot prin notificare ultimul act nu se schimbă

| Legendarydk a răspuns:

Ultimul act se poate dezactiva din setari>account>privacy>last seen.

| casper20 explică (pentru XYZ02):

Acum am observat acest lucru. Într-adevăr dacă la notificare bifează marchează că citit îmi apare mesajul citit fara schimbarea ultimului act. Daca de răspunde din notificare ultimul act se schimbă.

| XYZ02 a răspuns (pentru casper20):

Cred ca depinde de interfata si sistemul de operare, de exemplu ma MIUI nu se schimba ultimul act atunci cand raspund