| anonim_4396 a întrebat:

Se poate schimba pe un LG g2 displayul cu unu fake? O cunostinta a cumparat de pe net un tel si vanzatoru ii spusese ca o scapat telu jos si i socrapat diplayul si lo schimbat pentru suma de cateva sute de lei.ar putea fi fake ecranul?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Da. posibil un display de LG g2 nu original costa vreo 30 euro cel mult. eventual 25. nu stiu exact.

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Da mersi frumos.m-am uitat la tel si nu pare sa aiba un display fake se vede destul de ok la 1080 pe Youtube si in general.

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acesta nu e un criteriu de a diferentia un display original de unul fake. principalul e sa raspunda bine tactil, sa aiba contrast bun, etc.

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Am inteles.