| FlorinCiokan a întrebat:

Se pricepe cineva la iPhone si cont iCloud?
Cand cumperi un iPhone care nu are bagat cont in iCloud ce trebuie facut? ce trebuie stiut? Deoarece am avut un iPhone 4 eram pe cale sa il vand am dat logout de pe iCloud si cand am dat resetare tot a aparut ca si cum ar fi blocat icloud si imi cerea sa bag contul icloud. Deci nu a fost de ajuns ca am dat logout si de pe iCloud si iTunes ca daca dadea reset aparea din nou contul meu. Dupa ce dai logout trebuie sa intri pe un alt cont icloud inainte sa dai reset?

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai daca ai dat logout pa in caz ca tise blocheaza telefonul si vrei sa dai reset din fabrica nu mai ai cum sa il deschizi sa intri in el numai pe baza la contul acela

| FlorinCiokan explică (pentru itsoft):

Pai si atunci ce trebuie facut? daca cumpar un iphone omul ala de la care il iau se delogheaza de pe icloud ca asa e normal sa mi-l dea fara cont icloud eu ce fac? cum fac ca atunci cand dau resetare sa nu fie ramas blocat? Daca intru pe contul meu de icloud si dupa dau resetare ce o sa se intample?