| anonim_4396 a întrebat:

Seara buna. Cum e treaba cu garantiile la telefoane second hand?
http://olx.ro/oferta/vand-vodafone-smart-ultra-6-ID5qmeE .html#1e0fe9ac50
Cum zice in anunt, ca da factura si garantie, pot eu sa folosesc garantia daca eventual, se defecteaza ceva la telefon? desi e luat pe numele domnului care-l vinde. Se cere buletin sau ceva cand te prezinti cu factura si garantia la Vodafone.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-ti cere nimeni carte de identitate (buletine nu de mai fabrica). Duci telefonul si garantia in original si factura in copie. Spui numele tau si adresa ta si gata. Atat timp cat detii certificatul de garantie si factura fiscala in original poti merge si tu sa trimiti telefonul in service.