| Yuoia a întrebat:

Si mai am o intrebare azi.
Am facut telefonului o resetare din fabrica. Nu ma intrebati de ce happy. Dar nu mai pot introduce adresa de mail pe care o aveam. Pur si simplu nu o recunoaste. Unde gresesc?

17 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Exista varianta 1 in care intriduci tu gresit. La aia nu am ce sa-ti zici, te descurci.

Sau, exista variatna 2, la Samsung cel putin, unde pur si simplu nu recunoaste orice cont ai baga asa ca telefonul e bun de aruncat.

| Yuoia explică (pentru RoCkKiD):

L-am mai resetat o data si mi-a mers. Multumesc.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Când se resetează telefonul la setările din fabrica, contul gmail se șterge si el.Te atenționează lucrul acesta înainte de a da ok pentru resetare. Daca dorești un alt cont gmail va trebui sa îți deschizi altul cu condiția sa nu-ți mai resetezi telefonul.Altfel se va șterge si acesta.

| cfrtobias a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Pai nu se sterge adresa se sterge doar urma dupa te loghezi inapoi

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru cfrtobias):

Se șterge adresa de gmail. Adresa de yahoo mail nu se șterge pentru ca am deschis-o pe PS.Cea de gmail pe telefon. După resetare se șterge si daca dorești o alta adresa gmail, trebuie sa nu coincidă cu cea ștearsă pentru ca o refuza. Eu, fiindca trebuie sa resetez telefonul foarte des nici nu-mi mai deschid cont de gmail pe telefon.

| cfrtobias a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

N-are cum sa nu te lase cu acelasi gmail

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru cfrtobias):

Incearca si vei vedea. Eu am incercat si nu mi s-a permis.

| Yuoia explică (pentru cfrtobias):

Ba da. Am mai resetat o data telefonul si am reusit. Cine stie ce ii ramasese "agatat" eronat.

| cfrtobias a răspuns:

Poate n-ai pus id@yahoo.com si parola buna sau id@gmail.com si parola buna

| Yuoia explică (pentru cfrtobias):

Amandoua sunt bune. Am incercat pe pc.

| cfrtobias a răspuns (pentru Yuoia):

Poate n-ai activat wifi sau date mobile sau ceva

| Yuoia explică (pentru cfrtobias):

Ba da.

| cfrtobias a răspuns (pentru Yuoia):

Pai ce eroare iti da?

| Yuoia explică (pentru cfrtobias):

Spune ca nu corespunde adresa de mail cu parola.

| cfrtobias a răspuns (pentru Yuoia):

Poate la PC ai memorat si dai direct si in telefon scrii manual si scrii parola incorecta

| Yuoia explică (pentru cfrtobias):

Ma feresc de "memoreaza parola". Mereu o introduc manual. Am sa mai incerc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa te loghezi in alta parte
Oare ti-au sters astia contul?
Nu poti avea incredere in ei
Te poti astepta la orice