| Marinela_Diana_1996 a întrebat:

Sincer, nu stiu de unde sa incep. Eu de obicei locuiesc in Italia, dar in vacantele de vara vin acasa. Vara trecuta mi am luat o cartela Orange, pe care am folosit o doar o luna, cat am stat in tara. Vacanta aceasta am incercat sa o folosesc din nou, insa nu merge. Banuiesc ca au dezactivat o sau ceva. Stie cineva ce trebuie sa fac sa mi activez cartela? Trebuie sa sun la un numar anume?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Numarul se poate recupera din carantina mai devreme de 60 de zile de la inchidere doar in cazul in care se activeaza un abonament cu acel numar.
Daca vrei sa verificam si noi statusul numarului tau de telefon, n-il poti trimite prin mesaj privat si revenim cu un raspuns.

O zi buna,
Orange Helper

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o mai poti activa, dar asa e peste tot nu numai in Romania. Daca nu reincarci o perioada mai lunga dupa ce iti expira creditul, ti se dezactiveaza numarul.