| Leon16 a întrebat:

Sora mea a gasit pe strada (in Italia) un Iphone 5S in cutie straight face dar cand la deschis a vazut ca e blocat cu contul de Gmail... poate sa-i faca ceva? Sa-l duca la un service ceva si sa-l foloseasca ea?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cred ca e blocat in icloud si atunci poti sa il arunci.

daca vorbim de gmail clar nu e un iphone ci probabil o replica

| Evolution a răspuns:

Eu cred ca tu nu prea ai ce face la ora actuală.
Iphone'ul din cate stiu eu poate sa fie blocat in itunes nu in gmail, doar cei de la google (care au facut androidul) au gmail (google mail)
Ma rog, e absolut logic ca se poate debloca, tu intrebi ca sa te dai mare laughing?

| RaduTN a răspuns:

Lasa tu telefonul acolo ca apoi o incurci cu politia.

| JamilaGizeh a răspuns:

E greu de crezut ce spui tu aici...

| darkangel90 a răspuns:

Daca il duce la service gsm e posibil ca persoana care a pierdut telefonul sa fi spus la politie ca a pierdut, si cei de la gsm ar fi trasi la raspundere. Ca sar vedea la ei un cod ca a fost pierdut sau furat.

| ForgetThatShit a răspuns:

Cine ar pierde un iphone 5S... intr-o cutie?
fa o resetare de fabrica sa stearga tot.

| nda a răspuns (pentru ForgetThatShit):

Povesti ale romanilor de peste hotare. ce vrei? laughing