| Puşcaş_Ramona_1995 a întrebat:

Stie careva ce numar de telefon e asta?

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Numar de telefon fix din Bucuresti aflat in reteaua Orange.
Poti vedea in ce retea se afla orice numar din Romania pe site-ul http://portabilitate.ro/ro-home

| andreia67 a răspuns (pentru Lioana):

Orange are numerotatie nationala de forma 0374xxxxxx. Numarul poate fi la Orange fix doar daca a fost portat.

| Lioana a răspuns (pentru andreia67):

E in reteaua Orange 100% si nu a fost portat. Verifica aici:
http://portabilitate.ro/ro-no-0311311459

| andreia67 a răspuns (pentru Lioana):

Daca a fost portat in Orange e Orange, mai citeste o data ce am scris. Dar 031 este prefix de Bucuresti de operatori alternativi teritoriali (RCS-RDS si UPC) asa cum 021 este prefix de Romtelecom (Telekom). Si eu am portat vechiul numar de Romtelecom in RCS-RDS si am numar cu 021 desi sunt pe Digi (RDS-RCS).

| Lioana a răspuns (pentru andreia67):

Ti-am dat un link. Acolo scrie ca nu a fost portat.

| andreia67 a răspuns (pentru andreia67):

Ai dreptate, inseamna ca au inceput si ei sa se infrupte din "halca" de numere locale alocate initial lui RCS-RDS si UPC. Dar operatorii mobili au si numere de genul 037 pentru fixurile lor. Uite un exemplu: http://www.portabilitate.ro/ro-no-0374600000

| Puşcaş_Ramona_1995 explică (pentru andreia67):

Întreb mai mult pentru ca în ultima perioadă am auzit multe povești cum ca suna tot felul de dubioși. Am fost sunata de 2 ori cu numere dubioase de prin alte tari dar nu am răspuns

| andreia67 a răspuns (pentru Puşcaş_Ramona_1995):

Nu e nicio problema daca raspunzi, totul e sa nu suni tu inapoi. Sunt numere cu suprataxa ajunse in posesia unor escroci care din asta fac bani seriosi.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Numar de fix de Bucuresti cel mai probabil de Digi (RCS-RDS) sau UPC.

| francut a răspuns:

Numarul de telefon 0311311459 apartine altor retele fixe nationale (RDS, UPC, AKTA) si este destinat pentru Bucuresti/Ilfov!
http://cinetesuna.ro/0311311459.html