| rmarius18 a întrebat:

Stie careva daca Android a introdus o protectie gen cloud ca la Apple?

Intreb asta deoarece am observat ca atunci cand dau reset din bios la telefon si il reinitializez imi cere contul si parola de google utilizate anterior.

Mi-au luat un s8 plus SH si era sa mi-o i-au pentru ca l-am platit si cand am ajuns acasa si l-am resetat surpriza imi cerea vechiul cont iar cand l-am sunat pe fostul proprietar nu isi mai amintea parola si nici numarul de telefon introdus nu il mai avea activ...

1 răspuns:
| Bogdan70001 a răspuns:

Da, telefoanele XIaomi si HUawei au protectie asemanatoare celor de la Apple
Samsung foloseste protectia de la Google.In orice caz du-l intr-un service si-l vor face sigur.Ti-as spune procesul aici, dar este putin mai complicat si ma indoiesc ca o sa te bagi