| Florin_Petrica_1999 a întrebat:

Stie cineva cat a costat iphone 6s plus de black fraiday? (Emag), la momentu actual este 25.
Urmatorul black friday cand este?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| gothicbat a răspuns:

În jur de 20-25 de milioane.

În noiembrie.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

25 de lei?
Wow, chiar este de pomana!

| Panamax a răspuns:

Chiar daca snobii se vaita ca este model vechi, poate ca acum este momentul sa il cumperi.
Pana la urma este doar un telefon.Si este imun la virusi, nu se blocheaza, si multe alte avantaje.
Aplicatiile functioneaza toate indiferent de model deoarece Ios-ul este acelasi.
Si ai dreptate, androidul este jalnic.

| Florin_Petrica_1999 explică (pentru Panamax):

In sfarsit cineva care gandeste, decat sa spuna vorbe in vant mai bine se inforeaza

| RB26DETT a răspuns:

Chiar ai vrea sa cumperi un telefon din 2015 de nou in 2019? mergi pe Android, de banii aia iti iei un telefon cu specificatii de top...
Investesti intr-un oneplus de pe site-ul oficial, ai grija de el, anul viitor cu 2 luni inainte sa apara urmatorul model il vinzi pe al tau cu 2-300 mai putin decat l-ai luat asa ca vei mai pune tu inca 2-300 de lei si iti vei lua urmatorul model si tot asa faci in fiecare an, cu ~300 de lei pe an ai ultimul telefon mereu... acum trebuie sa fii constient ca trebuie sa ai mare grija de telefon pentru a-l putea vinde cu cati mai multi bani. Eu unul asta as face daca m-as vede cu 2500 de lei in mana pentru a-mi cumpara telefon...

| Florin_Petrica_1999 explică (pentru RB26DETT):

Ma gandeam la asta, dar as mai vrea sa schimb sistemu de operare, de Android mi s-a luat.
Si nu cred ca e o problema daca este mai vechi, dupa toate jocurile, oricum nu il iau pentru jocuri, il iau mai mult pentru camera, design....etc

| ziftode a răspuns (pentru Florin_Petrica_1999):

"de Android mi s-a luat"... wow
5 minute (cinci) de iOS si o sa iti para rau de viata, noroc ca l-ai luat de la eMag si poti sa il dai inapoi in 30 de zile fara nici un motiv

iOS NUUUUUUUUUUUU ARE BUTON DE BACK

eu am inceput pe iOS, apoi mi-am luat Android, si apoi, cand cineva m-a rugat sa ii fac numaistiuce pe un iOS, imi bateam copii ca era mult mai IMBECIL de lucrat fara buton de back!

asa ca, success cu iPhonu'
uite-l aici la vreo 15 milioane:
https://www.compari.ro/......ch-screen/
vezi ca fiecare magazin are un rating, eu nu as lua de la rating mic si fara adresa/magazin in Bucuresti

| RB26DETT a răspuns (pentru Florin_Petrica_1999):

6s inca este un telefon bun chiar daca e vechi, il poti lua insa mi se pare cam scump... eu as ramane la Android chiar daca iOS-ul este mai stabil si ruleaza mai bine, sunt unele chestii de care beneficiezi doar daca ai Android happy

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Florin_Petrica_1999):

Amice iOS la fel ca iPhone 6/6S sunt niste panarame, iar telefon este mult prea overpriced chiar si SH in ***.

Eu zic sa mai incerci si alte versiuni de Android modificate. Aproape fiecare brand are un Android modificat al sau. Samsung are Samsung Experience, Huawei are EMUI, Xiaomi are MIUI, Google Pixel are Android curat si tot asa

| Florin_Petrica_1999 explică (pentru Bogdan70001):

Nu vreau 6/6s,vreau 6s plus.In fine,care ar fi motivul de ce vreau sa imi iau Iphone,pai: design, camera, sistemu, interfata, etc, si daca tot zici ca nu isi merita bani atunci fa-mi o comparatie cu alt telefon (la acelasi pret).

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Florin_Petrica_1999):

big grin FRate orice este mai bun decat iPhone 6 (6S/6S Plus) la acelasi pret big grin
Ce design, tu ai vazut cat de urat este in comparatie cu alte telefoane in pretul lui.Ca design este clar ultimul, camera...sa zicem, sistemul si interfata sunt de **** ca sa nu mai zic ca Apple a trimis un update care ERA MENIT sa incetineasca performantele utilizatorilor si au avut MARI probleme din cauza asta.
Daca tie iti convine sa-ti iei telefon de la un brand care face astfel de lucruri este strict problema ta, eu ti-am zis ca sa nu zici dupa ca nu ai avut de unde sa sti.Inara de camera (care nici ea nu exceleaza, dar este ok ) este varza in comparatie cu orice telefon in aceeasi zona de pret

| Csander a răspuns:

Esti constient ca sunt trecuti 4 ani deja de la lansarea acelui model, nu? De ce ai face aceasta investitie pentru ceva ce este deja vechi si probabil n-o sa mai primeasca suport foarte curand? Sunt o multitudine de aplicatii care deja nu mai sunt suportate de acel telefon, iar ca sa dai 2000 de lei pe unul, nu e o suma chiar micuta.

| Florin_Petrica_1999 explică (pentru Csander):

Sunt 3 ani si ceva nu 4, daca el a aparut in septembrie in 2015, fa si tu un calcul.

| Csander a răspuns (pentru Florin_Petrica_1999):

Anul asta in septembrie la urmatoarea gama se fac 4 ani, ai intrat in 2019, deci sunt 4. Chiar de ar fi 3, tot nu ar avea sens.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Csander):

Furi curent grav, dragule.
Am iphone 5s care este din 2013 si are softul la zi, aplicatiile toate actualizate. Singurele aplicatii pe care nu le are sunt cele de tip AR, care necesita dotari suplimentare.
Un iphone 6s va mai duce cel putin 3 ani lejer. Nu mai spun ca sigur prinde orice aplicatie posibila.
Ps: daca imi gasesti tu un Samsung din 2013 care sa mai faca fata la cererile din zilele de azi, eu iti dau respectele mele.

| Csander a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot iPhone am si eu, doar ca 7, deci nu am probleme. Am avut 5S inainte, incepuse sa se miste din ce in ce mai greu, deci stiu ce vorbesc. Diferenta este de la cer la pamant intre tot ce inseamna 5S si restul de dupa.