| Bogdan_Gruita_1993 a întrebat:

Stie cineva cum pot face update la android 2.3.7 pe un Vodafone smart 2? Fundawinking

Răspuns Câştigător
| JaJe a răspuns:

Simplu, instaleaza KIES pe calculator, actualizeaza soft-ul daca e necesar, trebuie sa ai telefonul incarcat la maxim, apoi conectezi telefonul la calculator. Cu tot cu KIES pornit ar trebui sa-ti apara un mesaj cu actualizare disponibila pentru telefonul tau.

Atentie! Ma tem ca nu-ti va actualiza la 2.3.7 ci mai degraba la versiunea 4.0.4 (ultima versiune) Iti recomand versiunea asta decat 2.3.7.

Cu bine!

| Bogdan_Gruita_1993 explică (pentru JaJe):

Eu incerc sa fac update de la 2.3.7 la o versiune mai mare, oricare ar fi ea. Eu in momentul de fata am 2.3.7 si daca merge sa il fac 4.0.4 e superwinking

| Bogdan_Gruita_1993 explică (pentru JaJe):

Si se pare ca a mers. Mersiwinking

| Radu_Velicu_1993 a răspuns (pentru Bogdan_Gruita_1993):

Ai reusit sa iti conectezi telefonul la Kies? Eu am gasit acest program sub Marca Samsung si nu il pot conecta la VF smart 2. Si la ce versiune ai reusit sa ajungi?