| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum pot prinde wi-fi de la laptop la telefon

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! Pentru Sistemul de operare al telefoanelor cu sistem de operare Adroid: Gliseaza in jos iti vor aparea in partea de sus a telefonului mai multe optiuni Wi-fii, Gps, sunet, rotire ecran etc. Acolo ar trebui sa ai Hotspot Wi-Fii-dai select apoi iti va aparea utilizarea Internetului prin Usb dupa care iti apar mai multe optiuni
1 Hotspot portabil Wi fii, 2 TETHERING PRIN USB si 3 Tethering Prin Bluetooh. Tu vei selecta prima optiune- apoi va aparea numele de Hot spot si il selectezi Apoi modul de Conectare Permite tuturor Dispozitivelor si Numai dispozitive Permise si Gata. Apoi intri pe Laptop, intri la Setari Conectivitate si Gasesti reteaua Acolo si ai terminat.
O zi Buna!
Roibu Constantin

2 răspunsuri:
| iulianaely a răspuns:

Depinde ce telefon ai, daca ai android system, intra la setari, apoi la wifi sau conection, nu stiu exact cum scrie si il activezi. O sa vezi ca iti apar mai multe, intri pe al tau si bagi parolaa, iar apoi conect.

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Multumesc Pentru Funda!