| robert63088 a întrebat:

Stie cineva daca cumpar un telefon de la rcs&rds la abonament imi da abonament si la telefon si la cartela? Vreau sa imi cumpar Allview x3 soul pro.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Abonamentul inseamna ca ai niste beneficii pe cartela pe care ti-o dau ei si o pui in telefon, beneficii pe care le platesti lunar pe factura, deci vei primi telefonul cu reducere pentru ca il iei la abonament si acea cartela cu minute si GB de net pentru care vei plati lunar timp de 24 de luni un cost.

| robert63088 explică (pentru Salontanul):

Doar 24? In 12 nu se poate?

Răspuns utilizator avertizat
| robert63088 explică (pentru Salontanul):

Si Oferta portare ce inseamna?

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru robert63088):

Aiurea! Depinde de telefon. Se poate lua si in 3 luni.

7 răspunsuri:
| Cherry94 a răspuns:

Telefoanele se pot lua la abonamente doar pe 24 de luni, pe 12 poti daca iti iei abonamemt fara posibilitatea de a lua si un telefon in toate cele 12 luni. Oferta portare inseamna daca te muti la RCS pe abonament cu numarul tau din alta retea (spre ex Orange, Telekom, Vodafone) tot de la abonament la abonament.

| kreatorNO a răspuns:

Ii simplu, mergi la ei faci abonament, iti da telefonul si platesti avans. Si apoi ei iti dau cartela aia, care o bagi in telefon sau in ce vrei tu.