| Singe a întrebat:

Stie cineva daca mai merge face id la iPhone XR daca schimbi ecranul?
Ca stiu ca de la iPhone 5 pana la 8 a fost problema ca daca schimbai ecranul nu mai mergea touch id. ( amprenta )

Răspuns Câştigător
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Daca in momentul inlocuirii ecranului XR, face id-ul este functional, va fi functional si dupa. La fel era si in cazul telefoanelor cu amprenta. Exista si cazuri in care, nepriceperea unui tehnician poate duce la o situatie de care amintesti.
Daca esti din Bucuresti, iti pot recomanda o un service iPhone la care poti inlocui ecranul si sa nu ai probleme la face id. Ai mai jos niste linkuri

https://www.mobitel.ro/inlocuire-display-iphone-x-xr-xs-max/