| Ghiordi a întrebat:

Stie cineva un timp de acordare a unei autorizatii pentru "AMPLASARE STAȚIE DE BAZĂ PENTRU SERVICII DE COMUNICAȚII ELECTRONICE"?
Mai pe romaneste: pentru amplasarea unei antene de telecomunicatie gsm

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu stiu, mai. Antenele "femto" sunt la liber pentru utilizatorii casnici.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

La fel cum nu ai nevoie de autorizatie pentru a cumpara router cu WiFi, nu ai nevoie de autorizatie pentru antenele "femto".

| Ghiordi explică (pentru doctorandus):

Întrebarea are aproape 3 ani de zile. Intre timp s-a pus un site mobil pana la construcția celui permanent.