| Marian_Doru_1996 a întrebat:

Stie cineva vreo metoda prin care sa fac ca aplicatiile de pe play store sau de oriunde sa se instaleze direct in card? Am un Samsung Trend Plus GT-S7580. Nu vreau vreo aplicatiie care ma ajuta sa mut aplicatiile in card pentru ca le stiu si sunt nefolositoare pentru mine. Am memorie mica iar daca vreau sa iau vreun joc mai mare sa zicem Asphalt 8 Airborne are 1, 40 gb si daca nu am spatiu in el atata nu am cum sa il instalez iar apoi sa il mut in card. Am telefonul rootat si am incercat si chestia cu partitia cu link2sd dar nu mi se pare buna nici asta pentru ca atunci cand se descarca jocul mai intai se salveaza in telefon apoi se muta automat pe card deci este nefolositoare. Ma puteti ajuta va rog? :3

2 răspunsuri:
| MediaMaxRO a răspuns:

Nu este posibil sa instalezi direct pe card, indiferent ce telefon ai.

| Marian_Doru_1996 explică:

Nu este imposibil nimic. laughing)