| sopranaCadaverica a întrebat:

Stiti cumva daca telefoanele (CLASICE!) de pe EuroGsm vin decodate?
Am luat unul de pe site-ul lor si scrie ca au parteneriat cu Orange. Sper sa nu fie codat pe Orange.
E URGENT!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu l-ai luat cu un abonament Orange nu va fi codat. Daca l-ai luat cu un abonament, la terminarea platii abonamentului poti solicita decodarea gratuita intr-unul din magazinele lor.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai facut plata integrala, atunci trebuie sa NU fie codate sau decodarea sa se faca gratuit, pe loc, la magazinele lor.

Daca ai luat telefon cu plata pe abonament (in rate) atunci decodarea se va face tot gratuit, dupa expirarea normala a contractului cu care l-ai cumparat.

Faptul ca ei (EuroGSM) sunt parteneri Orange, inseamna ca au dreptul sa promoveze si sa contracteze in numele lor, inclusiv sa incaseze contravaloarea facturilor etc.

| flixbuster a răspuns:

Asa, de curiozitate, te-ai gandit sa-i suni si sa-i intrebi chiar pe cei de la EuroGsm?

| ℓαυяα a răspuns:

Telefoanele se pot folosi in orice retea sau doar in Orange?
Telefoanele comercializate in magazinul online se pot folosi in orice retea (pentru Digi Mobil telefonul trebuie sa suporte tehnologia 3G).In cazul telefoanelor codate in reteaua Orange, veti primi in pachetul telefonului si codul de deblocare. Daca doriti sa utilizati telefonul in alta retea, in momentul introducerii in telefon a cartelei SIM al altui operator, telefonul va solicita un cod de deblocare.Codul de deblocare pe care trebuie sa il introduceti este cel primit in pachetul telefonului. Codul de deblocare este solicitat o singura data iar dupa introducerea acestuia veti putea folosi telefonul in orice retea.Atentie: nu introduceti codul PIN al cartelei SIM.

https://eurogsm.ro/intrebari-frecvente

| Timidul1 a răspuns:

Din cate stiu eu nu sunt decodate, adica sunt codate pe reteaua respectiva cu care au ei parteneriat.