| Ionut4895 a întrebat:

Stiti vreo aplicatie pentru android care sa redea muzica din telefon pe radio? Am avut aceasta aplicatie pe un telefon Nokia trebuia sa cauti o anumita frecventa se numea play via radio parca dar nu am gasit pentru android

2 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Nu exista aplicatie pentru asa ceva, ai nevoie de un modulator fm.

| mihai69 a răspuns:

Nu toate tabletele (telefoanele cred că nici atât)au posibilitatea să transmită muzica spre un receptor radio prin modulator FM.
Tableta Evolio EvoTab Fun e una dintre ele - dar așa cum spuneam, e dotată din fabricație cu acel modul FM; în plus, ca să meargă, trebuia cuplat alimentatorul extern ca să aibă „antenă" pentru emisie. Aplicația era preinstalată.