| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca convorbirile telefonice (scuzati cacofonia) sunt ascultate. Stiti daca sunt si inregistrate? Dar apelurile video?

Răspuns Câştigător
| IoNuTz6666 a răspuns:

Da sunt ascultate dar cele inregistrate sunt acelea care par suspecte de ex. bomba sau plan diabolic de a pune o bomba intr-un cartier terrorism etc

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Stii cam prost. Crezi ca SRI-ul are 5 milioane de angajati? Nu conteaza daca sint inregistrate sau ascultate, pot fi folosite doar in baza unui mandat judecatoresc. Plus de asta, nu vad de ce ti-ai face griji din punctul asta de vedere. Atita vreme cit nu pui la cale vreun atentat sau ceva, poti sa vorbesti vrute si nevrute...

| CoquineNoire a răspuns:

Cre'ca de aia mi-a venit mie factura mai mare la telefon...m-au ascultat gaozarii cand i-am injurat de toti sfintii, mortii si viii.

| Medema a răspuns:

Pai,sa zicem ca tu esti o fata de 15 ani care in viitor v-a candida la presedentie! Ei iti inregistreaza convorbirile si apoi cand afla cum te numesti si ei vad ca tu candidezi la presenitie incearca sa te manipuleze! Poate tu ai facut sex de la 16 ani si tu nu vrei sa mai stie nimeni, ei inregistreaza convorbirile ca mai tarziu sa te santajeze!

| Daniel_Avadanei_1996 a răspuns:

Toate apelurile sunt ascultate de NSA, si inca un servici britanic care este centrul informational mondial.Informatiile sunt folosite pentru a descoperi teroristi, si mai ales pentru a face un rezumat al dorintelor consumatorilor pe care il predau conmpaniilor mari ex. Coca Cola Pepsi s.a.m.d.Raman un timp limitat in servere, depinde si de importanta da daca esti o persoana importanta iti raman inregistrate toata viata. Apelurile video? Da, posibil am auzit ca exista o retea plasata la nivel mondial care este conectata la absolut toate camere de supraveghere din lume, deci si apelurile video ar putea fi ascultate.