| 13Criistiina a întrebat:

Stiu ca poate ii o intrebare cam ciudata, doar ca vreau sa imi iau un iPhone si voiam sa stiu daca pot descarca aplicatii pe el chiar daca nu am un card de credit. Deci pot descarca aplicatii si daca nu am un card de credit nu? Dau funda pentru cine raspunde primul.

Răspuns Câştigător
| Junioara17 a răspuns:

Bineînțeles. Îți faci cont pe AppStore. Unele trebuie plătite, dar dacă îți faci jailbreak, le iei gratuit.

12 răspunsuri:
| nellyshellycornelia123456789123456789qwerty a răspuns:

Poti, dar cand iti faci ID Apple, iti cere doar ceva coduri de card, dar dupa aceea poti sa le dezactivezi. Oricum nu iti dispar bani de pe card, fii linistita happy

| 13Criistiina explică (pentru Junioara17):

Si daca vreau sa imi descarc doar aplicatiile care is free tot trebuie sa bag un card de credit? Adica mi-am descarcat iTunes pe laptop si mi-am facut cont fara sa folosesc un card de credit.

| nellyshellycornelia123456789123456789qwerty a răspuns (pentru 13Criistiina):

Eu am incercat pe telefon, si mi-a cerut payment options, dar daca ti-ai facut de pe laptop si nu ti-a cerut e ok happy

| Junioara17 a răspuns (pentru 13Criistiina):

Și eu am iPhone și nu mi-a cerut niciun cod de card happy. Efectiv, mi-am făcut cont doar pe AppStore și îmi iau ce aplicații vreau. Multe sunt gratuite. Nu am cont de iCloud.

| K0sti a răspuns:

Ti-ai luat iPhone (fite), ti-ai luat belea! Acum ia si munceste!

| 13Criistiina explică (pentru K0sti):

Ok. Pot sa stiu care ii problema ta? Si daca chiar te intereseaza nu mi-am luat iPhone inca, si am ales acest telefon pentru ca mi-a placut din mai multe puncte de vedere si nu am nimic cu celelalte telefoane pentru ca la inceput voiam un HTC One M8 sau un Samsung Galaxy Note 4, doar ca m-ar fi ajuns mai scump.

| K0sti a răspuns (pentru 13Criistiina):

Eu iti spun sa nu-ti iei iPhone! Daca vrei sa asculti un sfat, ok, daca nu, iar ok!

| 13Criistiina explică (pentru K0sti):

M-am informat destul de mult in legatura cu ce telefon sa imi iau, la inceput nu stiam nici macar daca vreau android, iOS sau windows phone. Si inca nu sunt foarte sigura pentru ca stiu ca nu este cel mai bun si ca alte telefoane au intrecut de mult iPhone-ul. Si crede-ma ca nu il vrea numai pentru ca para ca sunt nu stiu cine ca am iPhone, pentru ca pana la urma cam de pe toate telefoanele din prezent poti sa faci cam acelasi lucru (suni, trimiti mesaje, stai pe retele de socializare, te joci etc.).

| 13Criistiina explică (pentru 13Criistiina):

Nu il vreau numai ca sa para ca *

| K0sti a răspuns (pentru 13Criistiina):

Daca vrei versatilitate, sa-ti instalezi facil, muzica, jocuri, filme si ce mai vrei tu fara prea mari constrangeri, iti iei Android! Daca vrei fite, poti sa-ti iei iPhone! Bafta!

| 13Criistiina explică (pentru K0sti):

Si ce telefon mi-ai recomanda?

| K0sti a răspuns (pentru 13Criistiina):

Orice varf de gama de la HTC, Samsung sau LG! Daca chiar vrei sa dai atatia bani pe un telefon, ceea ce eu zic ca nu merita! Un telefon nu merita mai mult de 10 milioane, cu indulgenta! Telefonul nu e jucarie, e telefon!