| Adi36346346 a întrebat:

Sunt in dubii la achizitionarea unui tel.
Xiaomi redmi note 8pro sau Samsung galaxy a51?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Eu aș alege Xiaomi fiindcă e mult mai performant și are bateria mai mare.
Am utilizat personal atât Samsung (entry-level și high-end) cât și Xiaomi (Mi Max 3) și pot spune că Xiaomi e complet comparabil cu modelele de top de la Samsung; inclusiv camera. Desigur că nu ai caracteristicile specifice Samsung, dar nu ai atâtea procese în fundal care să consume bateria. În plus, fiind companie mai mică, aduce dispozitive mai performante la un preț mai bun (adică nu plătești în plus pentru brand).
Ambele sunt bune de altfel, așa că să alegi modelul cel mai bun pentru tine.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu mai sta să te gândești - Samsung nu chinezării

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Xiaomi e bun eu am redmi 8 A

| gabicoo a răspuns:

Samsung 200%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege telul cu bateria mai mare

| Adrian5575 a răspuns:

Am avut si Samsung si Xiaomi. Recomand cu caldura Xiaomi.

| ionutx02 a răspuns:

Samsung Galaxy A51. Soft, design (atat ca e din plastic) si performante bune.

| ionutx02 a răspuns:

Mai mentionez asta: Xiaomi are performante mai bine, dar softul e tot ce conteaza! Nu performantele.

| mariusdaniel112 a răspuns:

Am avut si Samsung si xiaomi. Depinde cat de mult vei folosii telefonul. Xiaomi are o durata de viata mai mare, bateria tine dublu fata de acel Samsung si nu este la fel de sensibil ca un Samsung.

| RaduWhovian a răspuns:

Sincer, iti sugerez A51