| Eugeniusu a întrebat:

Sunt in Franta si am activat optiunea cu minute de 10 Euro pe cartela mea din Romania Orange PrePay. Am avut cont la ei si am activat-o pe site-ul lor Orange si am primit acel mesaj de reusită. Problema este ca nu pot suna pe numere din tara, dar nici pe cele din Franta (nici SMS-uri). Nu mi s-au activat nici cei 2GB de internet internationali. In schimb acum pot fi sunat pe cartela si am semnal, scrie sus langa semnal "Orange F". Daca conteaza, sunt de 4 luni plecat din tara si am reincarcat-o pana acum de 2 ori cu optiuni de 7€ si 8€, dar celelalte au functionat.
Va rog sa ma ajutati, dau funda si vot, multumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca ai drep la roaming gratis folosind optiunile nationale doare 4 luni la rand nu?

Ia baga credit in loc de optiuni sa vezi daca merge

| Eugeniusu explică (pentru suntserios):

Nu stiam asta, dar sunt deja in a 5-a luna. Merita sa mai cumpar credit?

| GL757W a răspuns:

Orange sunt cei mai naspa mi-au papat 18 euro pentru 3 cartele de 6 pe care mi le-au blocat la 3 zile dupa activare, am fost la iei si mi-au zis ca trebuie sa dau o declaratie si nu stiam daca sunt la sectia de politie sau la Orange shop laughing Vodafone e baza