| elena0899999 a întrebat:

Sunt in reteaua digi, aveam 4G.Am fost deconectata doua zile pentru neplata unei facturi, iar acum vad ca netul merge in 3G.Am dat la *111# si scrie ca am activat 4G dar in mesajele de consum scrie ca netul merge in 3G.Cum reactivez 4G? Sau ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| costinvlad a răspuns:

In setari te duci la retele mobile si la tipul de retea dai 4G ca favorit. Si dupa dai selectare retea si astepti si dai digi 4G sau cum scrie acolo. O sa iti dai seama ca difera de la telefon la telefon. Daca nu merge ori esti in afara ariei de acoperire, ori nu ai net 4G fiindca ai consumat GB care erau 4G si au ramas 3G-ul, ori nu mai este arie de acoperire 4G acolo.