| Eugeniusu a întrebat:

Sunt in reteaua Orange si am un iphone 6. Problema este ca nu imi merge internetul cu viteza 4G cand activez datele celulare, imi arata sus in stanga langa semnal 3G. Iar la setarile datelor celulare imi apare "activati 4G", cand dau acolo imi apar trei optiuni "nu; voce si date; doar date". Eu le-am bifat pe fiecare in parte, dar tot 3G merge. Sa fie problema pentru ca imi este activat roamingul si nu sunt in țară? Ajutati-mă!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu ai semnal de 4g nu o sa mearga, stai la oras?

| Eugeniusu explică (pentru RAY):

Stau in oras, dar nu e din cauza semnalului. Mai am un Iphone SE, iar pe acela merge 4G-ul perfect.

| untaken a răspuns:

Daca ai o cartela mai veche, este posibil sa aiba doar 3G si trebuie sa te duci la un Orange cu cartela si o sa ti-o schimba cu una care are 4G. Asa am patit si eu acum 2 saptamani in urma. Mi-a trebuit doar buletinul si cartela veche. Serviciul este gratuit.

| Eugeniusu explică (pentru untaken):

Cartela o am de 6 ani, este posibil ce zici tu. Eu sunt in alta tara, imi poate pune numarul de Romania in alta cartela aici? Nu prea am vazut sedii Orange prin zona.