| DracuIa a întrebat:

Sunt la Orange, pre-pay si vreau sa sun pe cineva si imi zice ca: "numarul pe care l-ati apelat nu este disponibil, va rugam sa reveniti mai tarziu..."
Si culmea ca nu doar la o persoana face asa, la mai multi.
Mai am un telefon de exemplu tot pe Orange, si am incercat sa ma sun de pe celalalt si imi zice la fel...
Am sunat pe mai multi din alte retele.
Si culmea ca pe unii merge sa-i sun iar pe altii nu.
Si nu e ca nu au semnal sau ca le inchis, pur si simplu intra robotul.
O fi de a retea sau ce are?

Voua va merge?

17 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Te rugam sa ne oferi numarul de telefon, prin mesaj privat pentru a putea verifica situatia.

O zi buna,
Orange Helper

| sierra1 a răspuns (pentru OrangeHelper):

Bună Orange helper. M-a intrigat numele tău. Dacă e ceea ce scrie (helper Orange) poate știi cum as putea primi factura la abonamentul meu Orange, prin poștă clasică (pe hîrtie, în plic) fără costuri suplimentare. Nu mă interesează prin email, din contul meu de pe net sa o printez mai apoi. Multumesc

| LPCTSTR a răspuns (pentru OrangeHelper):

Au, Orange...
Mai nou vă găsim şi pe TPU.
PS: aveţi nişte preţuri...

| LPCTSTR a răspuns (pentru sierra1):

Stai, de când Orange trimite factura prin poştă?

| sierra1 a răspuns (pentru LPCTSTR):

L-am întrebat "cum as putea primi factura... prin poștă clasică"

Prezentul condiţional-optativ. Ce n-aș da...

| LPCTSTR a răspuns (pentru sierra1):

Și eu mă refeream la codiția de existență a acestei "opțiuni".
Și nu, Orange este prea zgârcit să lase abonamentele de 6 euro la 5, tu vrei acum să investească și-n hârtie?; păcat de zonele rurale unde predomină Orange (și de mine că am abonament la ei), altfel le fugeau clienții la Vodafone sau Telekom.

| sierra1 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Să vedem ce ne zice helperul!

| OrangeHelper a răspuns (pentru sierra1):

Salut,

Da, poti primi factura de servicii si prin posta. Te rugam sa ne oferi codul tau de abonat sau numarul tau de telefon in sectiunea de mesaje private.

O zi buna,
Orange helper

| sierra1 a răspuns (pentru OrangeHelper):

Multumesc pentru răspunsul prompt.
Trimit în privat codul și mai întrdeb odată: asta nu implică costuri suplimentare?

| OrangeHelper a răspuns (pentru sierra1):

Nu esti tarifat pentru factura fiscala prin posta. Vrem sa stii ca poti opta pentru modificarea modului de a primi factura si din contul tau online.

| sierra1 a răspuns (pentru OrangeHelper):

Am inteles, mă uit cu atenție în cont.

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

Am primit SMS-ul de confirmare. Sunt plăcut surprins de rapiditate!
Pot să vă ofer o steluță (funda e subevaluată în cazul ăsta)?
Numai bine!

| OrangeHelper a răspuns (pentru sierra1):

Ne bucuram ca te-am putut ajuta!
Iti dorim o zi frumoasa in continuare!

| sierra1 a răspuns (pentru OrangeHelper):

La fel!

Răspuns utilizator avertizat
| OrangeHelper a răspuns (pentru DracuIa):

Salut,

Intelegem ca situatia acum este remediata.
Vrem sa stii ca suntem aici daca mai ai nevoie de ajutorul nostru.

O zi buna,
Orange helper

Răspuns utilizator avertizat