| guiemigi a întrebat:

Sunt niste sfaturi pentru cum sa-ti incarci telefonul ca sa tina mai mult bateria? Citeam undeva ca nu e bine sa-l lasi sa se incarce pana la 100% sau ca de cateva ori pe luna sa-l las sa se descarce de tot...Mi-am luat un S4 Mini si ma intreb daca mai are 50-60% si il pun la incarcat, daca are ceva?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te speria nu are nimic. Nu se slabeste bateria sau sa ia foc. Nu are cum. Da ar trebui dupa prima utilizare sa il lasi sa se descarce de tot si apoi il lasi la incarcat pana la 100%