| manuelgw a întrebat:

Telefoanele la abonament sunt codate?
funda

Răspuns Câştigător
| d3men7zel a răspuns:

Depinde de retea, unele abonamente de la cosmote ofera telefoane la liber, Vodafone si Orange le dau codate.

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu.

| DimLight a răspuns:

Depinde, pentru ca-s la abonament si operatorul vrea sa te faca sa folosesti cat mai mult reteaua lui laughing ti-a raspuns bine VandaD

| xtembix a răspuns:

Depinde de operatorul de telefonie.

| qpattyx3 a răspuns:

Da sunt. Atunci cand cumperi un telefon nou la abonament acesta este codat pe reteaua respectiva.

| Alexuka_Alexandra_1998 a răspuns:

Nu. nu sunt

| VandaD a răspuns:

Depinde din ce magazine il cumperi.De exemplu telefoanele din Cosmote din cate stiu eu nu sunt codate dar in schimb cele de la Vodafone sunt codate indiferent daca le iei cu abonament sau nu. Sper ca te-am ajutat.

| manuelgw explică (pentru VandaD):

Nu pot sa-ti dau funda ca nu-mi apare