| anonim_4396 a întrebat:

Telefoanele noi Huawei nu mai au acces la serviciile Google? (Magazin Play, Drive, Gmail, Chrome etc. ).

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Ai aici detaliile

https://www.digi-world.tv/......ogle-25042

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ce te opreste din a instala manual serviciile google play?

| Eugen80 a răspuns:

NU.

| SoCristian18 a răspuns:

Salut, asa este o parte din telefoanele noi nu mai au serviciile google, insa daca vrei sa folosesti Gmail, il poti folosi fara proble prin aplicatia de e-mail din meniul telefonului, pentru partea de aplicatii au propriul magazin si anume App Gallery unde gasesti majoritatea aplicatiilor de care ai nevoie. Spre exemplu in AppGallery gasesti aplicatia MoreApps unde sunt toate aplicatiile uzuale. Eu personal folosesc un astfel de telefon fara serviciile google si anume Huawei P40 Lite, imi place la el faptul ca are un procesor foarte bun, bateria este foarte buna, camerele sunt foarte bune, iar pretul este imbatabil la 1200 ron. Daca ai nevoie de mai mult ajutor sau mai ai intrebari imi poti scrie aici.
Sper ca te-am ajutat.