| Anndreearalucaaa a întrebat:

Telefon Samsung bun?

21 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ce buget ai?
Doresti sa faca poze trasnet seara, in incaperi slab iluminate? (in acest caz ai nevoie de un model de top, cat mai nou. Sau de un model de la concurenta)

Pentru poze de calitate,
+++conteaza in primul rand marimea senzorului (cel mai mare senzor il au Huawei P40 Pro / Pro Plus),
urmat de Vivo X60 Pro+, Vivo X50 Pro+
apoi Galaxy S21 Ultra si Galaxy S20 Ultra
+++deschiderea maxima a diafragmei (acel numar f/, trebuie sa fie de preferinta cat mai mic)
+++ numarul de MP ai senzorului conteaza mai putin, si nici nu e bine sa fie extrem de mare, pentru ca astfel scade marimea pixelului, si cu cat e mai mic, e mai incapabil sa atraga multa lumina.

Daca nu ai buget pentru S21 Ultra,
dar te incadrezi la un Note 10 sau S10, ia oricare dintre cele 2, sunt mai de actualitate decat S8.

| Anndreearalucaaa explică (pentru NLS):

Dar iphone s8?

| Anndreearalucaaa explică (pentru Anndreearalucaaa):

Iphone 8, scuze

| Legion7X a răspuns (pentru NLS):

Corect. Un senzor mai mare, atrage mai multa lumină și mai multe detalii deci poza mult mai bună.

| NLS a răspuns (pentru Anndreearalucaaa):

E stabil sistemul de operare, dar e mult in urma telefoanelor Samsung, mai ales daca il compari cu S10/S10+.
Daca doresti un telefon de care sa te si folosesti cu adevarat, acela e Samsung.
Daca vrei doar sa afisezi pe masa un telefon de fite, acela e iPhone.

iPhone 11 Pro/ 12 Pro sunt foarte bune pe partea de filmat (nu doar ele, modelele de top de la Samsung si Huawei fac treaba aproape la fel de buna), la poze deocamdata Huawei P40 Pro e in frunte.

| Legion7X a răspuns:

Https://altex.ro/telefoane/cpl/filtru/brand-3334/samsung/

Alegeți. După buget, preferintè,

| Legion7X a răspuns:

Https://www.google.com/......-10148.php


https://youtu.be/oTrETvT3yaY

Samsung m51 procesor snapdragon 730G. Este puternic și el duce orice joc. Baterie 7000mAh

Listă clasament Procesoare telefoane. Depinde și ce pretenții ai.
https://www.techrankup.com/ro/smartphone-processors-ranking/

Sau Huawei p40 fară servici google. Se pot instala tu sau pui pe altcineva mai priceput. Are un procesor puternic kirin 990. Acesta este mult mai puternic decât 730G

https://m.emag.ro/......DLQL1BMBM/

| DenisIonut01 a răspuns:

Ce reprezinta la tine bun, la ce il folosesti si care este bugetul?

| Mirel4412 a răspuns:

Telefon Samsung bun da uga bunga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S21 ultra pe snapdragon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am Samsung A71 și sunt mulțumit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai există.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am Samsung s10 și e magistral dar nou nu merita cumpărat, dacă vrei un telefon nou recomand Huawei p30 pro, Huawei p40 sau Samsung a52 un mid range foarte bun ce rupe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de care vrei să achiziționezi, premium sau mid-range. Ca mid-range am două sugestii: Samsung Galaxy A71 și
Samsung Galaxy M51 iar premium: Samsung Galaxy S10+ și/sau Samsung Galaxy S21 Ultra.

| Adrian5575 a răspuns:

Cel mai scump e cel mai bun.

| DenqOO a răspuns:

Samsung S20 FE.

| asuari a răspuns:

Ultimul model e cel mai bun întotdeauna.

| lamasanustefan a răspuns:

In trecut am avut J5 2017(destul de bun), si gasesti pe Olx cu 350 lei.
Sau actualul meu telefon M11(si mai bun chiar), l-am luat de la Altex cu 600 lei.
Deci in concluzie, daca vrei tel ieftin si bun, poti lua un j5, daca ai mai multi bani sa zic asa, atunci M11.

| cre27 a răspuns:

Depinde de buget. Eu am Samsung A21s care e 750 de lei la liber, dar îl găsești pe OLX nou cu 650 de lei. Îl am cam de un an și merge ireproșabil, camera e super bună (48MP), ecranul e mare, se mișcă bine. Găsești mai multe informații despre el pe Google sau pe YouTube.

| Anndreearalucaaa explică (pentru cre27):

Ce parere ai despre s8, s10?

| cre27 a răspuns (pentru Anndreearalucaaa):

Mult mai bun decât A21s. Dar și prețul e dublu. Depinde de ce buget ai tu alocat pentru telefon. Eu pe telefonul meu pot să rulez orice am nevoie, și nu a fost o investiție prea mare. Deci repet, depinde de bugetul și dorințele tale.

Întrebări similare