| alex1098 a întrebat:

Telefonele din strainatate au limba romana?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Depinde de politica fiecarei companii si de producator.
Telefoanele care ajung in Romania ar trebui sa aiba si limba acestei tari, dar nu cred ca este o obligativitate pentru producator.
Mama si-a luat un telefon Nokia din Italia, care a fost facut la Jucu (Cluj-Napoca).
Era normal, in astfel de conditii, sa aiba meniu si in limba romana.

| SergiuM99 a răspuns:

Daca este smartphone are in setari si limba romana, am colegi care au telefoane cumparate din Anglia si Germania si au avut in setari limba romana.