| luliiiiiii a întrebat:

Telefonu era la incarcat avem33% dupa l.am scos l.am bagat iar si sa facut 100% si se inchide dintr o data si are 0% ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ShaormelValoaros a răspuns:

Am avut exact aceeasi problema. Bateria este umflata si trebuie schimbata. Odata schimbata, scapi de probleme. Daca iti vei lua o noua baterie, iti recomand sa nu folosesti telefonul cat e la incarcat ( poti pati acelasi lucru). Daca chiar vrei sa testezi, scoate bateria din telefon si pune-o pe parchet. Vezi daca se invarte sau nu ( daca bateria e buna, inseamna ca nu se invarte, dar daca e stricata, se invarte.

5 răspunsuri:
| Kevin_Csomai_1990 a răspuns:

Sa il duci la service

| eudoareuu a răspuns:

Ori il duci la service, ori iti cumperi o alta baterie. Cu noua baterie, ca sa tina mai mult poti face ce zice pe acest site: http://www.emobil.ro/......_mult.html
Bafta!

| xereth a răspuns:

Cred ca ai bateria umflata. oricum, sa o schimbi

| DenisIonut01 a răspuns:

Bateria in principal e de vina dar poate nici incarcatorul nu-i scutit.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi defectă bateria sau încărcătorul, o eroare de soft, etc.

Îl pui la încărcat timp de 2-3 ore şi, apoi, FĂRĂ să-l scoţi de la încărcat, să încerci să vezi dacă se deschide corect.
Dacă se deschide, atunci e ok şi este posibil să fi fost descărcată/defectă bateria.

Dacă nu se deschide, atunci poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset".
ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu se încarcă corect/complet, atunci duci telefonul + încărcătorul la un Service pentru diagnosticare.

Toate cele bune!