| curioasa210 a întrebat:

Telefonul meu are 2300 mAh iar bateria externa are 8000Ah. Pot incarca telefonul cu bateria? Dar cu o baterie de 1000 mAh?

Răspuns Câştigător
| crysty1222 a răspuns:

Da, cu bateria de 8000mAh o sa poti incarca bateria telefonului 100% si o sa-ti mai ramana ceva in bateria externa, iar cu cea de 1000mAh o sa poti incarca cam 40% din bateria telefonului.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru asta sunt facute bateriile externe. Doar nu pentru dat in bobi.

| Rd79 a răspuns:

Da, cam asta e scopul unei baterii externe, sa incarce alte baterii...

| SalutCeFaceti a răspuns:

Da, poti incarca telefonul cu bateria, dar vezi sa fie bateria incarcata. Totusi, tin sa te corectez. Bateria nu are cum sa aiba 8000 Ah, deoarece asta ar insemna enorm ( ar insemna 8 000 000 mAh). Probabil are 8000 mAh.

| curioasa210 explică (pentru SalutCeFaceti):

Probabil am gresit eu. are 8000 mAh. cred ca nu am tastat eu corespunzator

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru curioasa210):

Probabil.