| Anonim34231 a întrebat:

Telefonul meu este HTC One M9, si am intampinat cateva probleme de ieri.
1) Nu se mai incarca fast charge, am incarcator fast charge, suporta. (pana ieri imi incarca)
2) Telefonul se incalzeste foarte repede, ajungand pana la 47'C in doar 4-5 minute, dupa orice aplicatie ( si nu ma refer sa intru la joc, de exemplu intru doar pe Facebook)
3) Se descarca destul de repede fara sa fac nimic. nu am decshis nimic, si tot se descarca ( mentionez, stau cu wifi-ul 24/24 on cand sunt acasa)

Care credeti ca este problema?

1 răspuns:
| Clorox a răspuns:

Din cauza aplicatiilor care ruleaza in fundal procesorul este suprasolicitat!
Degeaba elimini tu aplicatiile recente daca nu le opresti pe cele care ocupa mult ram si care ruleaza in fundal!
Iti sugerez sa opresti niste apicatii, macar seara, gen Facebook, messenger, ocupa foarte mult ram!
Si cu wifi-ul, dezactiveaza-l cand nu stai pe el!