| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Telefonul meu iphone 7 plus de ieri a început să se încălzească foarte tare si scade bateria singura fara sa stau pe el. Vreau sa il trimit in service la București (iSTYLE), oare sa fie bateria degradată? Sănătatea acesteia era 78%, ecranul mergea foarte bine, nu se bloca sau ceva... help! broken heart

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că are vreo 4 ani deci și-a trăit traiul (bateria și sutele de cicluri de inc/desc) deci bine faci să-l trimiți unde intenționai

| Anaasstasssssiaa explică (pentru sierra1):

Nu contează cati ani are, merge perfect, sunt extrem de mulțumită de el, bateria la iphone trebuie schimbată, daca nu stiai, iar eu am cerut un sfathappy

| sierra1 a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

și ce-i eronat in asta: "are vreo 4 ani "?
imi pare că eroarea e la tine...

ai GRAVE probleme de ințelegere a unui text:
eu: și-a trăit traiul (bateria...
tu: bateria la iphone trebuie schimbată

tu: Vreau sa il trimit in service
eu: deci bine faci să-l trimiți unde intenționai
las' că sunt muuuuulți analfabeți funcționali (de nu pricep un text), nu te impcienta