| Lorenzo1 a întrebat:

Telefonul meu se descarca foarte repede cu bateria intre 20 si 50%.Dupa se inchide brusc,ca si cum s-ar descarca de tot bateria. Daca il pun dupa la incarcat, se deschide si merge normal.In aceasta situatie trebuie sa imi schimb telefonul, sau doar sa cumpar o baterie noua? Merci anticipat! happy

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că bateria ta este pe ducă (bateria telefonului tău, desigur)

Bula
| Bula a răspuns:

Prima data verifica si cu un alt incarcator.
Daca fenomenul este la fel, atunci bateria este obosita, trebuie schimbata.
Daca functioneaza bine cu alt incarcator, atunci schimba incarcatorul.

| anonimg a răspuns:

Dacă telefonul a trecut de doi ani sau se apropie de doi ani, schimbă-l.
Dar dacă este mai recent, schimba bateria. În mod normal ea se schimbă la un an.
Caută să actualizezi sistemul de operare; pentru că cel mai nou ajută bateria să nu se consume repede.

| ziftode a răspuns:

Schimba bateria
este normal ce face daca bateria e mai veche de 2-3 ani
si, ca sa ma crezi, s-a aratat cu degetul la Apple pentru ca au redus drastic viteza procesoarelor pe iPhoane mai vechi, special ca sa nu crape cand apare o supraincarcare a procesorului telefonului, care duce la un superconsum de curent momentan (spike), care, daca bateria e asa de veche (2-3ani) si are sub 50%, tot telefonul se inchide!

| BuLaNNNeL a răspuns:

Bateria e deja umflată, verific-o. laughing. Nu ia comenzi singur in momentul in care incepe descărcarea haotică?

| Bogdan70001 a răspuns:

Baterie este pe moarte

| Raducons a răspuns:

Trebuie baterie noua doar

| LarissaLary189 a răspuns:

Schimba bateria, si eu am patit asa la un telefon si dupa ce am schimbat bateria, a functionat.

| SlickyOMG a răspuns:

Schimba bateria, și eu am avut exact aceasta problema dar după ce am schimbat bateria s-a rezolvatwinking