| dudulica34 a întrebat:

Telefonul meu Sony xperia sp s-a inchis si nu se mai deschide pur si simplu am intrat pe el s-a blocat si am apasat pe butonul de inchidere si acum nu se mai deschide va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa mai fac

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate avea mai multe probleme.
Poate s-a descarcat bateria sau s-a defectat butonul de pornire, poate trebuie resetat (prin scoatere-bagare baterie) ori poate s-a defectat electronica.
Testarea componentelor se poate face doar la un service specializat.

| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza in pc Sony Companion, conectezi telefonul cu calu la pc si reinstalezi soft. E ceva comun in Xperia.

| dudulica34 explică (pentru gelu1970):

Am facut asta si nu s-a intamplat nimic happy

| gelu1970 a răspuns (pentru dudulica34):

Trebuie sa desconectezi bateria.
apoi conectezi bateria din nou si cu el conectat la pc il pornesti. asa il detecteaza pc companion.

| AndreiLazarboss a răspuns:

Ori s-a ars ori are o problema telefonul