| MrsDubstep a întrebat:

Telefonul Orange Reyo este un telefon nou despre care nu am putut inca sa imi fac o parere. Detine cineva acest telefon si ar putea sa-mi spuna parerea proprie despre functionarea lui? Multumesc anticipat, in speranta ca cineva ma va lamuri.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU vei găsi/obţine review-uri deoarece modelul abia ACUM a fost lansat pe piaţă ( în decembrie 2013 )...

Vezi specificaţiile tehnice la linkul :
https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/orange-reyo

http://www.gsmarena.com/zte_blade_q_maxi-5826.php

Sincer să fiu, eu NU mi-aş cumpăra nici un model de ZTE :)

Toate cele bune.

| Eduard_Mihai_Anghel_1990 a răspuns:

E slab frate, in primul rand camera de 5mpx... nu se merita

| Cosereanv_Avrelianvs_1987 a răspuns:

Eu tocmai am achizitonat Reyo. Diferentele intre cele doua ar fi:
Reyo fata de Yumo
+procesor frecventa mai mare
+chip grafic mai bun
+ecran mai mare 5" fata de 4.5"(mai bun pentru citit, vizionat filme, etc)
+versiune Android mai noua4.2.2 vd 4.1.2
Minusuri fata de Yumo:
- baterie de capacitate mai mica 2000mAh vs 2400mAh
- camera cu o rezolutie mai mica 5 Mpx vs 8Mpx(Reyo nu are probleme de autofocus ca in cazul lui Yumo).
- spatiu destinat aplicatiilor de 2 gb vs 4gb(Yumo)
Acum in utilizare zilnica ce pot spune este ca se misca foarte bine, fluid fara sacadari.Ecranul este luminos dar nu va fi la fel ca un IPS, culorile sunt redate bine iar pixelii din fonturi nu sunt foarte vizibiIi de la o distanta normala.In jocuri se misca fluid iar filmele se vad bine cu sunet ok fara distorsiuni.La cautare intr-un film de 720p redat cu MxPlayer nu a avut intarzieri.Bateria m-a tinut 5h de la un nivel de 59% in tot acest timp am stat pe wi-fi, instalat aplicatii, dezinstalat, configurat telefon, vizionat vidoclipuri jucat si descarcar aprox 4 gb de date.Eu am ales telefonul pentru faptul ca ma ajuta in navigarea pe net, vizionarea de filme.Jocurile sunt o componenta secundara.Pentru ele as alege Nexus7 sau Nvidia shield. postat la 10 Ianuarie 2014 18:14

| FsH a răspuns:

Un raport foarte bun pret/calitate iar daca cauti o husa pentru ORANGE REYO, gasesti la : http://www.foliisihuse.ro/ro/312-husa-silicon-gel-tpu-orange-reyo.html postat la 26 Ianuarie 2014 21:38

| Balta_Timea_1986 a răspuns:

Eu am. dupa 1luna de utilizare....am mers cu el la Orange ca se bloca din senin, am primit altul nou.

| Georgy_Geo_1995 a răspuns:

Eu inca nu m.i l.am luat! Imi vine peste 6 zile, dar, matusa mea lucreaza la Orange si, in fiecare zii il vad in vitrina.Sefa ei il are din Ianuarie si a zis ca este FOARTE FOARTE multumita de el! Are un pret foarte bun acum 631lei m.i se pare foarte bine la cum arata si l.am tinut si in mana are 166g...este mai greu decat un O. Yumo, care are 150g! Iti mai zic cand imi vine!