| Anonim430 a întrebat:

Telefonul S22 poate instala cea mai recentă versiune One UI și Android? Deci dacă telefonul S23 are cea mai recentă versiune Android, telefonul Samsung S22 va putea să instaleze de asemenea, cea mai recentă versiune software?

Răspuns Câştigător
| RoxanaElena007 a răspuns:

Da, de la s20 incoace Samsung ofera 4 ani de actualizari android in loc de 2 cum era inainte, cel putin la flagship-uri, asta inseamna ca daca s22 a avut la lansare android 12, un s22 poate avea maxim android 15 sau 16 daca se vor lansa vreodata versiunile alea. Acum si s20, s21, s22 si s23 au android 13 (pentru s20 a fost ultimul).

| Anonim430 explică (pentru RoxanaElena007):

Până se vor lansa Android 15 sau 16, telefonul meu va fi probabil înlocuit de altul

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Samsung S22 este upgradabil la Android 13 One UI 5.1 (azi fiind ultima versiune)