| iintunericul a întrebat:

Tema la telefoane consuma baterie in plus, este mai bine sa ai imagine pe ecran, sau e si mai bine sa lasi tema cu care vine din fabrica?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, indicat este sa folosesti temele din fabrica, iar ca sa economisesti bateria iti recomand sa setezi ca tapet ( imagine pe ecarn principal ) un wallpaper, nu o imagine animata deoarece acest lucru descarca foarte repede bateria. Ca sa economiesti batria mai trebuie sa dezactivezi Bluetooth-ul, WiFi-ul, din 4G sau 3G, treci pe 2G ( vezi in setari ) si verifica ca toate aplicatiile din telefon sa fie inchise. Iar la luminozitatea ecarnului seteaza maxim 2, nu mai mult pentru ca facand acest lucru iti descarca foarte repede bateria. Daca ti la bateria telefonului tau, iti recomand sa urmezi sfaturile de mai sus pentru ca atunci cand incarci mai rar bateria, ii prelungesti si durata de viata.

| danyel2012 a răspuns:

Da este adevarat ca mananca din baterie, e indicat sa folosesti tema cu care vine din fabrica, mai exista cazuri in care dupa ce aplici o tema telefonul merge mai greu