| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva cum pot scoate codul pin de la un telefon Acer Liquid E3?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că te referi la PIN-ul pentru cartela SIM happy

După ce ai introdus PIN-ul şi ai acces la telefon/cartelă, intri la Settings > Security > acolo ar trebui să ai ceva opţiune cu "SIM" la care poţi dezactiva/activa PIN-ul; selectezi "dezactivează" ( sau bifezi ), pentru confirmarea dezactivării ţi se va solicita să reintroduci PIN-ul...

Toate cele bune.

| Sărmăluță a răspuns (pentru bursuc001):

Nu era chiar acolo, dar mulțumesc oricum.

| bursuc001 a răspuns (pentru Sărmăluță):

Cu plăcere happy

M-am orientat după Manualul altor modele asemănătoare deoarece Manualul original nu l-am găsit...

O seară frumoasă.

| christos1234 a răspuns:

Trebuie sa ti-l decodeze un expert.