| tup3u a întrebat:

Știe cineva dacă la smartphonuri astea se schimbă automat ora sau o să am surprize mâine la muncă?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Toate smartphoneurile vin din fabrica cu optiunea de a-si sincroniza ceasurile cu ajutorul furnizorului retelei de telefonie, odata ce este introdusa o cartela SIM.
Daca a existat vreo interactiune prin setari astfel incat sincronizarea de mai sus sa nu aiba loc, iar ora sa fie controlata manual, bineinteles ca telefonul va urma ora introdusa manual.
Daca acum ora este corecta, sansele sunt nule ca ea sa fie alterata de acum incolo.

3 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Verifica in telefon daca ai ora sau nu automat sau poate pui un ceas corect sau ambele variante de ora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se schimba automat

| DanielPH a răspuns:

Cum deja ai primit un raspuns util, vin si eu cu unul cat se poate de nefolositor:
Mersi mult, era naiba sa uit ca se schimba ora. La 7 plec si las telefonul la incarcat in alta camera, si ma trezeste o alarma digitala. Phai...imi bagam picioarele in el de tren si in ea de munca daca ma trezeam tarziu. Sa ai o zi faina, amice, m-ai salvat:! ))