| DenisaJmn a întrebat:

Știe cineva de ce mi se duce așa repede bateria la telefon? La modul ca stau pe el 10 minute și de la 100% ajunge la 80 iar daca dorm cu el cu 50% fără sa-l mai bag la încărcat dimineața e oprit, nu are deloc. Am starea bateriei 89% și am iPhone 11 pro MAX, l-am luat de nou și îl am de câteva luni, de ce s-a dus așa repede și ce sa fac sa ma tina mai mult? Sa nu scadă?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai activat din setări opţiunile de economisire a bateriei?
Dacă nu e din setări atunci poate ai nimerit un telefon cu o baterie mai slabă.

| CelineMaria a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, îl țin mai mereu pe economisire dar tot repede se Descarcă

| Michaeel a răspuns:

Este normal. iPhone-urile se descarca foarte rapid. Stai doua minute pe el și deja se descarca 40%.Nu ai ce face decât sa iti iei o baterie externa (vei putea sa îl ții după tine și sa stai pe el chiar dacă este la încărcat) sau sa schimbi telefonul.