| EugenRomaniuc a întrebat:

Tocmai am primit cadou un Samsung S3 furat. Adica, LOL! laughing Cineva care se ocupa cu asta l-a vandut matusii mele pentru o suma mica mica si ea mi l-o cumparat. E inca in cutie! Pot schimba soft-ul sa nu aflte politia sau altceva? Multumesc happy

5 răspunsuri:
| GeorgyGeoClau a răspuns:

Eu zic sa te duci cu el la politie sa i-l dea proprietarului. Asa e frumos si omeneste

| EugenRomaniuc explică (pentru GeorgyGeoClau):

Este luat direct de la sursa! Doamne, e in cutie, luat dinainte de a ajunge la magazin big grin

| Seby90 a răspuns:

Um. pai, cred ca ai 10 ani si ai vazut prea multe sfuri. Nu nu ai ce schimba, politia nu poate afla. Foloseste telefonul si punct.

| EugenRomaniuc explică (pentru Seby90):

Chiar acum ii pun un cyanogen-mod big grin Multumesc de sfaturi, maturule!

| Seby90 a răspuns (pentru EugenRomaniuc):

Okay, ii pui un custom rom, dar la nivel de hardware telefonul tau ramane la fel, are acelasi mac adress, daca traiam intr-o tara... ORICE alta tara, puteau gasi telefonul pe net atunci cand accesai internetul, puteai avea orice sistem de operare, atata timp cat ei stiau cu aproximatie zona in care te aflii avand celula ta radio activa aveau o VAGA idee, si te puteau gasi, dar tine de detalii la nivel sf.

PS: Sfat prietenesc, ai grija sa nu il transformi in paperweight cu distractia ta din root / custom rom. Pentru ca nu de alta, dar nu ai garantie.