| irinuk28 a întrebat:

Tocmai ce am descărcat un joc pe Nokia Lumia 620 și nu se deschide. De ce?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, jocul NU s-a instalat corect sau nu este compatibil cu modelul tău de telefon...

Eventual, încearcă să restartezi telefonul ( îl închizi şi deschizi ), apoi încerci să vezi dacă funcţionează jocul!
Dacă nu funcţionează, îl dezinstalezi, restartezi telefonul şi apoi reinstalezi jocul...

Toate cele bune.

| Thades a răspuns:

Jocul are bug sau androidul de pe tel tau e mic

| Valentina46432 a răspuns:

Nokia Lumia 620 știu ca nu are Android ci ca are Internet Explorer iar jocurile se descarca de pe Games si unele nu le poti juca deoarece merg doar pe android!

| irinuk28 explică (pentru Valentina46432):

Le descarc din Magazin Play, nu de pe Internet Explorer, iar dacă jocurile și aplicațiile nu merg decât pe android, de ce le-ar mai bagă în magazinul Play de la un Windows Phone?!?!